Úspěch Zuzany Vokurkové v soutěži monografií UK

Blahopřejeme doktorce Zuzaně Vokurkové k jejímu umístění v rámci soutěže nejlepších monografií Univerzity Karlovy! Zasloužené 19.-21. místo získala svým titulem „Epistemic modality in spoken standard Tibetian: epistemic verbal endings and copulas“. Monografie je vhodná nejen pro studensty tibetanistiky, ale i lingvisty. Pojednává o gramatickém vyjádření epistemické modality ve standardní mluvené tibetštině. Jedná se o systém různých, více či méně častých typů epistemických slovesných koncovek a epistemických sponových sloves, které jsou analyzovány z hlediska sémantického, syntaktického a pragmatického, a ilustrovány četnými příklady.

Knihu naleznete pod ISBN 9788024635880 např. v e-shopu nakladatelství Karolinum, kde si ji můžete rovnou zakoupit.

Všechny autory oceně v roce 2019 pak naleznete zde.

Úvod > Aktuality > Úspěch Zuzany Vokurkové v soutěži monografií UK