Dům zahraniční spolupráce ocenil aktivity našeho ústavu v síti CEEPUS

Síť CEEPUS navazuje na starší předválečnou tradici akademického studia náboženství v regionu střední Evropy, kterou přerušila doba komunismu. Formou výměnných přednášek se podařilo navázat klíčovou spolupráci s Vídeňskou univerzitou v oblasti tibetanistiky, stejně tak s Univerzitou Komenského v Bratislavě o náboženství Tibetu v politice Číny ve 20. století a s Univerzitou Szeged o ujgurském buddhismu. Ústav asijských studií FF UK nyní připravuje projekt digitalizace tibetského buddhistického kánonu z Orientálního ústavu AV ČR ve spolupráci s vídeňskou tibetanistikou a americkou digitální knihovnou Tibetan Buddhist Resource Center (TBRC). Přednášky zahraničních kolegů optimálně doplňují a rozšiřují stávající kurikulum.

Všechny oceněné instituce naleznete v tomto příspěvku.

Úvod > Aktuality > Dům zahraniční spolupráce ocenil aktivity našeho ústavu v síti CEEPUS