Pozvánka na Annual Conference of Asian Studies v Olomouci

Vážení kolegové,

dovolte mi vás pozvat na již 15. ročník Annual Conference of Asian Studies (ACAS), která proběhne na půdě Katedry asijských studií FF UP v Olomouci ve dnech 26.–27. listopadu 2021. Letošní rámcové téma je Continuity and Change.
Bližší informace naleznete v přiloženém dokumentu a rovněž na stránce konference acas.upol.cz.
Budeme rádi za sdílení této informace mezi vašimi kolegy a studenty. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na acas@upol.cz

Za organizátory konference vás zdraví

Martin Lavička
——————————————–
Dear colleagues,

We would like to cordially invite you to the 15th Annual Conference on Asian Studies (ACAS), which will take place at the Department of Asia Studies, Palacký University Olomouc, on November 26–27, 2021. The theme of the conference this year is Continuity and Change.
You can find more information in the attached file or on the conference website acas.upol.cz. If you have any questions, please contact us at acas@upol.cz.

On behalf of the organizing committee,
Martin Lavička

Call for Papers (PDF)