18.2. Losar 2145 – oslavy tibetského Nového roku

Několik českých organizací zabývajících se situací kolem Tibet letos spojilo své síly, aby připravili oslavy tibetského Nového roku, na kterých se aktivně podílí také několik studentů ÚJCA. Na místě se navíc bude prezentovat i studentský spolek „Orientalistický expres“. Více informací a aktuální program najdete na facebookové stránce akce.

Třináctka je v tibetské kultuře šťastným číslem. A letošní slavnosti tibetského Nového roku se v Praze uskuteční právě po třinácté, a tak se můžete těšit na zcela nový koncept i místo konání festivalu!

Rok ve znamení psa a elementu země nejprve patřičně uvede mniška Tenzin Palmo na rituální části oslav 16.2. v Himálajském centru Potala. A v neděli 18.2. pak vypuknou neformální oslavy v nově otevřených prostorách Sněmovní 7, tentokrát za účasti například Létajícího Koberce či Asfalto!  Těšit se můžete i na fireshow, výstavu náboženských maleb (zvaných „thangky“), filmový koutek, dílnu pro děti, tržiště zbožím orientálním či tibetské tradiční jídlo a pití. Otevřena bude také čajovna a navečer pak živá tematická knihovna.

Další program uveřejníme v nadcházejících dnech. Hlavní část programu je bezbariérová!

♲ ECO FRIENDLY: Žádáme návštěvníky, aby s námi třídili na akci odpad, jídlo a pití bude podáváno v plně kompostovatelném nádobí.

Úvod > Události > Kulturní akce > 18.2. Losar 2145 – oslavy tibetského Nového roku