Vítejte

Studenti Ústavu jižní a centrální Asie FF UK, z.s. je neziskové sdružení studentů, absolventů a přátel ústavu (nyní Ústav asijských studií) založené v roce 2017, podporující studenty ústavu a jejich výzkumnou činnost za účelem rozvoje české indologie a dalších oborů v oblasti jižní a centrální Asie.

Vyhledáváme účast na mezioborových projektech, zejména využívajících digitální technologie k podpoře písem a jazyků jižní a centrální Asie. Naši činnost můžete podpořit i Vy, například finančním příspěvkem. Rovněž působíme jako zpracovatelé normalizačních úkolů pro Českou agenturu pro standardizaci a zastupujeme Českou republiku v mezinárodních komisích ISO/IEC JTC 1/SC 2 (Kódované soubory znaků) a ISO/TC 46 (Dokumentace a informace).