Sbírky mongolistiky a tibetanistiky

Knihovna mongolistiky a tibetanistiky funguje jako sbírka Knihovny jižní a centrální Asie Filozofické fakulty UK, a to spolu s Knihovnou indologiie a indonesistiky.

Otevírací doba knihovny

Říjen – červen (mimo letní prázdniny):

 • středa 9:30 – 14:30
 • čtvrtek 9:30 – 13:00

Výpůjčky jsou možné i v jiné dny a časy po předchozí domluvě. V případě zájmu o výpůjčku kontaktujte prosím předem knihovníky na mailu libmong@ff.cuni.cz.

Změny výpůjční doby mohou čtenáři najít v sekci Oznámení na hlavní stránce ÚAS, případně na stránce otevírací doby knihoven FF UK.

Vracení výpůjček

Knihy můžete vracet buď v otevírací době do rukou jednoho z našich knihovníků, v jinou dobu pak do biblioboxu v Celetné 20, nebo do knihovny Katedry Blízkého východu (Celetná 20, místnost č. 242).

Bibliobox je umístěn ve vestibulu Celetné 20 pár metrů za vchodem do Knihovny Celetná po levé straně. Knihy vhozené do biblioboxu budou odepsány z čtenářského konta následující den.

Půjčování knih

Aktuálně pracujeme na začlenění knižního fondu do Centrálního katalogu, a tak je již množství našich záznamů k dispozici v on-line katalogu FF UK. Jedná se zejména o literaturu v evropských jazycích a část tibetského fondu.

Publikace v orientálních jazycích máme zatím všechny pouze v místním seznamu a jejich začlenění do katalogu je naší aktuální prioritou. Proto doporučujeme návštěvníkům knihovny nejprve najít žádanou publikaci v našem lokálním přírůstkovém seznamu, její signaturu zaslat e-mailem na adresy knihovníků (libmong@ff.cuni.cz), a poté si s nimi domluvit vhodný termín vyzvednutí připravené knihy. Volný výběr je samozřejmě také možný.

Prodlužování výpůjček si každý čtenář může snadno vyřídit sám ve svém profilu na webu Centrálního katalogu.

Při nedodržení výpůjční lhůty knihovna vybírá poplatky dle platného výpůjčního řádu pro knihovny FF UK. Tyto poplatky jsou splatné pouze v Knihovně Jana Palacha na hlavní budově FF, případně je možnost zaplatit i online. Výpočet pokut probíhá dle otevírací doby knihovny semináře Indologie.

Oborová knihovna Mongolistiky a Tibetanistiky FF UK upozorňuje své uživatele na povinnost včas vracet vypůjčené knihy.

Při ztrátě čtenářského (studentského) průkazu postupujte prosím dle tohoto návodu.

Fond knihovny

 • dostupné absenčně:
  • odborná mongolistická a tibetanistická literatura v evropských i orientálních jazycích
  • mongolská knižní produkce v cyrilici od 50. let 20. století
  • tibetské knihy tištěné především v posledních 20 letech
  • zlomkovitě odborné publikace z Vnitřního Mongolska z posledních 20 let
 • pouze k prezenčnímu studiu:
  • odborná periodika z oblasti centrálněasijských studií (Inner Asia, Central Asiatic Journal, Études mongoles et sibériennes)
  • závěrečné práce oboru mongolistika a tibetanistika
  • široká škála slovníků a jazykových příruček mongolštiny, tibetštiny, tuvejštiny, tocharštiny, mandžuštiny a mnohých dalších
  • kolekce grafik a reprodukcí tibetského a mongolského původu

Kudy k nám?

Úvod > Knihovna > Sbírky mongolistiky a tibetanistiky